معرفی تجهیزات حمل مایعات به صورت فله
ایزوتانک چیست؟
ایزوتانک  (ISO tank) نوعی تانکر کانتینری فولادی است که برای حمل محصولات مایع فله  استفاده می گردد و از محبوبیت زیادی برخوردار است. ایزوتانک متشکل از یک  قاب کانتینری ۲۰ فوت است که یک تانکر درون قاب قرار گرفته است. این شکل خاص قاب، مزایای کانتینر که قابل حمل توسط حمل نقل زمینی، ریلی و دریایی است  را به آن می دهد.
انواع مختلفی از ایزوتانک در بازار وجود دارد که  هر کدام برای هدف خاصی طراحی شده است.از تانکرهای کانتینری میتوان برای حمل تمام مایعات خطرناک و غیرخطرناک شامل گازهای مایع، مواد قابل اشتعال، مواد خورنده، مواد شیمیایی و سمی استفاده کرد.

isotank

فلکسی تانک چیست؟ فلکسی تانک نوعی کیسه است که یک کانتینر ۲۰ فوت استاندارد را به یک وسیله حمل  موثر مایعات فله تبدیل می‌کند. فلکسی‌های استاندارد از پلی اتیلن و پلی  پروپیلن ساخته شده‌اند. ظرفیت آنها می‌تواند بین ۱۶هزار لیتر تا ۲۴هزار  لیتر باشد. 

felxitank

مزایای حمل با فلکسی تانک

فلکسی تانک در مقایسه با  ایزوتانک و سایر روش‌های حمل مانند بشکه، IBC و تانکر هزینه‌های حمل مواد  غیرخطرناک را کاهش می‌دهد. نصب سریع و آسان این قابلیت را ایجاد می‌کند که  بدون نیاز به دانش تخصصی بالا بتوان عملیات را به انجام رساند. شیر خروجی  از بالا و پایین قابلیت بارگیری و تخلیه متنوع را ایجاد می‌سازد. پس از  تخلیه مواد، اندازه فلکسی تانک با تا کردن آن به حدود یک متر مکعب می‌رسدکه برابر با ۲ درصد اندازه بارگیری شده آن است. به طور خلاصه میتوان از موارد زیر به عنوان مزایای استفاده از فلکسی تانک نام برد. •    قابلیت حمل Door-to-Door بدون جابجایی از ظرفی به ظرف دیگر •    قرارگیری در کانتینر و راحتی حمل با انواع وسایل نقلیه •    حمل یک طرفه، بدون نیاز به بازگرداندن ظرف •    تعرفه پایین حمل زمینی به وسیله کشنده کفی نسبت به کشنده تانکردار •    بارگیری و تخلیه ساده به وسیله یک نفر نیرو •    عدم امکان آلودگی بار •    وزن سبک تر کانتینر نسبت به ایزوتانک به میزان حداقل یک تن 

منبع :گروه آموزشی تجارت

نویسنده نوشته: امیر قائدی حیدری

هیچ اگر سایه پذیرد من همان سایه هیچم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید

خروج انگلستان از اتحادیه اروپا

برکسیت(Brexit) و اثرات آن بر صنعت کشتیرانی انگلستان

در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ ، اکثریت ۵۱.۹ درصد از رای

layday or laytime

رواماندیا بازه زمانی مجاز (Laytime or Layday)

در حمل و نقل تجاری ، رواماند(Laytime or Layday) مدت

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها

    بایگانی میلادی