شنبه 30 آبان 1388  12:10 ق.ظ    ویرایش: پنجشنبه 19 خرداد 1390 11:43 ق.ظ

برای اینکه تصویر را بهتر ببنید ابتدا آنرا خیره کنید.

چگونه کشتی غرق می شود

آیا تا به حال به این موضع فکر کرده اید که چرا با وجود این همه قوانین باز هم کشتی ها غرق می شوند؟ بعضی از کشتی هایی که اخیرا غرق شده اند مطابق استاندارهای امروزی ساخته شده بودند علی رغم این که جزئیات دقیق علت غرق شدن بسیاری از کشتی ها در دسترس نیست اما یک علت در همه موارد مشهود است: وارد شدن بیش از اندازه آب به داخل کشتی.
بسیاری از کشتی ها به گونه ای ساخته شده یا ساخته می شوند که حتی اگر دو بخش کناری از چند بخش مجزای کشتی پر از آب شود باز هم شناور بمانند.( Two-compartment vessels)

ادامه مطلب

   


نظرات()  
چهارشنبه 27 آبان 1388  11:47 ب.ظ    ویرایش: پنجشنبه 28 آبان 1388 12:03 ق.ظ

پالت پلاستیکی

بی شك تاكنون برای خرید لوازم خانگی به فروشگاههای بزرگ رفته اید در این فروشگاهها اگر دقت كنید می بینید كه لوازم خانگی بزرگ مانند یخچال، فریزر، اجاق گاز و... همه معمولا بر روی تخته های چوبی قرار دارند آیا تاكنون به این مسئله فكر كرده اید كه بسته بندی های كارتنی چگونه مسیرهای طولانی را از كشورهای مختلف طی كرده و بدون اینكه صدمه ببینند به مقصد می رسند. شاید به فكر كانتینر بیافتید! درست است اما آیا به این نكته هم فكر كرده اید كه بارگیری و تخلیه این بسته بندی های كارتنی درون یك كانتینر چقدر سخت خواهد بود. البته امروزه با وجود تجهیزات تخلیه و بارگیری مانند لیفتراك ها دیگر این امر سخت نیست اما باید به یاد داشته باشید كه لیفتراك هم اگر قرار باشد این بسته های كارتنی را یكی یكی به درون كانتینر برده یا از آن خارج كنند باز فرآیندی مشكل و زمان بر خواهد بود. پس چه باید كرد؟ پاسخ استفاده از پالت است تخته هایی كه چندین كارتن را می توان روی آن قرار داد و بعد از مهار سازی بصورت یك واحد جدا درآورد تا بتوان با لیفتراك آن را به راحتی بلند كرد و فرآیند تخلیه و بارگیری كانتینر را كارا تر كرد.

ادامه مطلب

پالت چوبی با دستکش

برای اینکه تصویر را بهتر ببینید ابتدا آنرا ذخیره کنید.

اندازه پالت

 

 

   


نظرات()  
  • کل صفحات:2  
  • 1
  • 2
  •   

SeaTrade & Transport

زكات علم آموختن آن به دیگران است