تبلیغات
SeaTrade & Transport - تدارکات ویژه (Special provisions)
پنجشنبه 13 فروردین 1388  08:10 ب.ظ    ویرایش: - -

تدارکات ویژه (Special provisions)

 

1- سازمان بندر مربوطه حداقل  باید یک نفر را که دانش کافی درباره قوانین و مقررات جاری ملی و بین المللی درباره حمل و نقل ایمن و جابجایی کالاهای خطرناک دارد، منصوب یا تعیین نماید.

این شخص باید همه قوانین و مقررات بین المللی،راهنماها،توصیه نامه هاو دیگر اسناد مربوط به حمل و نقل کالاهای خطرناک،کشتی های حمل کننده این کالاها و وسایل جابجایی،حمل و نقلی،تولید و یا برعکس استفاده از این کالاها را بداند.این اسناد باید به آسانی در بندر به منظور مراجعه به آنها موجود بوده ،نگهداری و بروز شوند.

(اگر نگید که داره بازار گرمی میکنه به نظر من فارغ التحصیلان رشته مدیریت و بازرگانی دریایی بهترین گزینه برای این مسئولیت هستند)

 

2- مکانهایی که کالاهای خطرناک در آنجا وجود دارد باید همانند مکانهایی که استعمال دخانیات و دیگر منابع آتش زا در آنجا ممنوع است،طراحی شود.تجهیزات الکتریکی موجود در این مکانها باید در جاهایی که لازم است در برابر انفجار محافظت شوند. کلیه کارهایی که منجر به تولید گرما شده و احتمال آتش سوزی یا انفجار را بوجود می آورندباید دقیقا مورد کنترل قرار گیرد.

 

3- آمار و اطلاعات ثبت شده کالاهای خطرناکی که در محوطه بندر وجود دارند به منظور استفاده در شرایط اضطراری باید محافظت و نگهداری شوند.

 

4- مکانهای ویژه برای نگهداری یا بسته بندی دوباره ی کالاهای خطرناک آسیب دیده یا کالاهای خطرناک آلوده شده بواسطه ی فساد کالاهای تلف شده،تدارک دیده شود.

بسته بندی ها، واحد بارگیری و واحدهای حمل و نقل کالا همگی باید بطور ایمن مستقیما به مکان ویژه منتقل شوند و نباید آنها را تا زمانی که ایمن نشده اند در محوطه بندر رها کرد.

 

5- فرمانده کشتی باید مطمئن شود که هرگونه عملیات جابجایی کالا برای عملیات سو خت گیری کشتی خطری ایجاد نخواهد کرد و این شرایط تماماً در طول زمان آغاز سوختگیری تا            فراهم می باشد.

توصیه نامه آیمو برای حمل و نقل کالاهای خطرناک و فعالیتهای مرتبط در محوطه بندری شامل یک لیست کنترل می باشد که باید قبل از عملیات سوخت گیری و در آغاز کار دنبال شود.

 

 

تعمیر و نگهداری (Repair and maintenance work)

بندر باید اطلاع رسانی مناسب لازم را قبل از هرگونه تعمیر و یا عمل نگهداری که در حال اجرا می باشد چه در روی کشتی و چه در ساحل،که با توجه به حضور کالاهای خطرناک ،می تواند مخاطره ای بوجود آورد،انجام دهد.این قبیل کارها تنها بعد از اینکه سازماندهی شد می تواند بدون وجود مخاطره ای ایجاد و اجرا شود.

یک سیستم مناسب «صدور اجازه کار» باید مورد استفاده قرار گیرد.

   


نظرات()  
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

SeaTrade & Transport

زكات علم آموختن آن به دیگران است